субота, 8 вересня 2018 р.

Як пошити шкіряну сумку без швейної машинки (майстер клас)





Як можна шити шкіру, не маючи спеціальної машинки? До вирішення цієї проблеми мене спонукала необхідність переробити одну не надто вдало пошиту сумку. 



Вада початкової конструкції полягала в тому, що шита примітивно з двох половин вона була надто вузькою і незручною, а матеріал, взятий зі старої куртки, мав погану якість і був липким на дотик.

"До" і "після"

    Я вирішила зробити вставку з боків, яка б збільшила обєм, але тут підвела швейна машинка, що раптом відмовилася працювати, пропускаючи стіжки та нерівномірно пересуваючи матеріал.
   Специфіка пошиття шкіряних виробів полягає у тому, що на відміну від тканин строчка може бути виконана лише раз, оскільки залишаються сліди. З цієї ж причини деталі не можна зметувати, отож спроба є лише одна. Також потрібні голки спеціальної форми і бажано швейна  машина для шкіри. Як варіант можуть бути використані старі механічні машини типу Зінгер. Оскільки я не займаюсь шиттям систематично і  професійно, спеціальної машинки у мене немає, на Зінгері нормального шву теж не вийшло. Незадоволена результатом що став гірше за попередній, захотіла переробити сумку повністю, на цей раз з нової шкіри.  Ця шкіра виявилась досить товстою, тому щоб не зіпсувати її, я не ризикнула скористатись машинкою і вирішила шити вручну. За основу був взятий спосіб, коли шкіряні деталі сплітють через край в пробиті отвори шкіряною смужкою або шнурком; шов утворюється ззовні. В своєму способі я вирішила сховати шов і краї деталей на спідній стороні.

Опис процесу роботи*

*Примітка.  Цей спосіб раціонально використовувати у випадку товстої або твердої шкіри, коли немає можливості шити на спеціальній машині. Якщо виріб виготовляється з тонкої (як для одягу) шкіри, можливе пошиття звичайною машинкою.

Що потрібно:
пробійник для шкіри (на фото; вартість в магазинах  - від 4 доларів), міцна синтетична нитка або леска, ножиці, гелева ручка для креслення деталей викрійки на шкірі, мило або крейда - для креслення на тканині. Матеріали - шкіра і фетр для деталей сумки  +  тканина для підкладки, застібка-фермуар


Розкрій:
Передня та задня частина сумки (симетричні) + бічна частина. Верхня частина передньої і задньої деталей за формою має відповідати вигину фермуару; довжина бічної частини вимірюється наступним чином. Прикладаємо до верху фермуар, відмічаємо де закінчуються його краї. Вимірюємо портнівським сантиметром відстань по нижньому краю від мітки до мітки, додаємо бл. 5 см - це і буде довжина бічної вставки. Верхні вільні краї деталей переду і заду пришивають до половинок фермуару.
 Кожна деталь  - в трьох екземплярах - зі шкіри, фетру та підкладкової тканини. На кожній деталі згори і знизу слід поставити відмітку її середини.

Етапи пошиву:

1. Зєднання деталей зі шкіри. Для зшивання деталей зі шкіри вздовж країв, бажано на однаковій відстані (бл.4-5 мм) найменшим діаметром пробійника робимо отвори. Кількість отворів та відстань між ними на деталях які будемо зшивати, мають бути однакові. Для зшивання слід підібрати на надто товсту, але міцну нитку; я використовувала леску. Зшивати почала сумістивши середини деталей переду та боку сумки, від центра в одну сторону, потім в іншу.

 Для зручності і точності, склавши середини деталей разом, через обидва шари пробила 5-6 отворів по центру, прошила через них, потім робила ще кілька отворів вбік, зшиала і т. д. Таким чином, сумістивши середини та шиючи у напрямку від центра до периферії ми можемо зшити деталі точно і симетрично, а пробиваючи отвори в невеликій кількості і одразу їх зшиваючи, уникаємо необхідності  додатково зкріплювати деталі перед шиттям. По три останні пари отворів з кожної сторони залишаємо не зшитими



У такий же спосіб, починаючи з центру, пришиваємо задню частину до бічної.

2. Деталі з фетру - другий шар стінок сумки. Оскільки шкіра, що використовувалась для сумки була хоч товстою, але мякою та еластичною,а сумка має значні розміри  (40х35 см)  для надання виробу форми я зробила стінки двошаровми. Деталі з фетру підшиваємо до відповідних деталей зі шкіри, проводячи голку через тканину і отвори в шкірі.

 Спочатку були підшиті задня та передня, а потім бічна деталь.
Крім підтримання форми, фетр потрібний для зміцнення ділянки швів, запобігання перерозтягування отворів та прорізання шкіри ниткою.





3. Оформлення ділянки швів зовні. Оскільки навіть найменший діаметр пробійника  (бл. 3 мм) є набагато ширшим, ніж товщина нитки, отвори частково помітні з лицьового боку. Для того, щоб їх прикрити та додати виробу етнічного оздоблення, мною був використаний шовковий шнур. Він укладається навпроти шва та прошивається через отвори в шкірі ниткою в тон, або прозорою лескою, починаючи з четвертого отвору від краю, та закінчуючи, не дошивши до трьох пар отворів з іншого краю.



Зафіксувавши нитку на спідньому боці, ми воводимо її на лицьвий бік, перекидаємо через шнур і втикаємо в симетричний отвір сусідньої деталі.


Виводимо голку через наступний отвір цієї ж сторони, затягуємо нить.


Втикаємо в протилежний отвір, виходимо наотвір нижче і т.д.


Таким чином шнур пришивається над швом, від одного кінця шва до іншого, але залишивши його трохи довшим, ніж шов та не пришиваючи його до крайніх трьох пар отворів  з кожної сторони. Деталі зшиваються надійно, фактично тричі - при зшиванні шкіри, пришиванні фетру, потім шнура. Така міцність є принциповою для сумки великих розмірів.



4.  Ховаємо кінці шнура на спідньому боці. Потім закінчуємо шви між бічною вставкою та передньою і задньою деталями. Зшиваємо між собою три пари отворів, які залишили вільними, утворюючи шов краями назовні. У подальшому ця ділянка буде закладена у паз фермуара і пришита до нього




5. Пошив підкладки. Деталі з підкладочної тканини повністю повторюють форму зовнішніх деталей. Вивертаємо готову підкладку, складаємо її з зовнішньою частиною сумки спідніми сторонами.




 Вільні краї бічних деталей сумки і підкладки зшиваємо між собою




6. Пришиваємо фермуар. Співставляємо центри половинок  фермуару  з серединними мітками на верхньому краї деталей сумки, та пришиваємо застибку до сумки через заздалегідь пробиті в шкіри отвори* та всі шари таканини.

* Примітка. Отвори для пришивання роблятся у такій кількості і на такій відстані один від одного, як на фермуарі. Середина фермуару має розташуватись проти середини детелей, які до ньго пришиваються




7. Вигляд готової сумки





Немає коментарів:

Дописати коментар

Виготовлення ляльки-гольниці (майстер-клас)

    В цьому дописі я демонструю процес виготовлення двох інтер'єрних ляльок-гольниць. Основою композиції стали поясні порцелянові ляльки...