пʼятниця, 5 липня 2019 р.

Використання пробного макета при пошиві одягу складної конструкції (лайфхак з костюмерної)





















    Цього разу мова піде про індивідуальний пошив речей. Кожен, хто займається шиттям, незалежно від рівня досвіду, періодично стикається з деякими типовими проблемами. Іноді складно спрогнозувати, як поведе себе в роботі якась специфічна тканина, чи пасуватиме  обрана модель. Або Ви користуєтесь готовою викройкою з журналу, а параметри фігури не вкладаються в стандартну розмірну сітку  і т. п. Досвідчені майстри радять у таких випадках пошити пробний макет - ...


      - прототип обраної речі, який виготовляють з простої недорогої тканини, якої не шкода.

    Реалізувавши такий проект речі, ми можемо побачити вади викройки та посадки, внести потрібні корективи в потрібних місцях, і уже потім викроювати вдосконалені деталі для оригіналу.

     В моєму випадку було потрібно пошити
жакет в стилі 18 сторіччя, для косплею за мотивами серіалу Outlander, щось накшалт цього:

 



Ну а головна проблема полягала в тому, що такі викрійки зазвичай не друкують в журналах мод, а будувати індивідуальні креслення я поки що не вмію.








 



















    Тоді я вирішила піти шляхом модифікації готової стандартної викрійки, благо що це мої навички дозволили успішно зробити:




Оскільки зміни були істотні порівняно з оригіналом, не хотілося ризикувати одразу ріжучи гарну вовняну тканину. 

Також в моєму випадку тканина не була еластичною, що було рекомендовано для пошиття оригінальної моделі.

Через ці причини я спершу вирішила перевірити конструкцію на пробному макеті.


Тартан Fraser Old Modern




















 
За основу взята викройка цієї сукні з журналу Burda, з вкороченим і приталеним ліфом:
 









Внесені мною модифікації - зміна довжини і фасону рукава, контуру і рівня лініі таліїї; спідниця замінена фігурними оборками. 







1. ЕТАП - пошив макета з простої тканини

Спочатку була викроєна і зшита оригінальна верхня частина сукні з журналу, потім добудовані потрібні частини

(попередньо перемальовуємо журнальну викрійку на прозору пліку або кальку; якщо потрібно вносимо в потрібні місця корективи відповідно до фігури)




Макет пошитий з  відносно щільної бавовни (з колишньго простирадла). Ця тканина не тягнеться, так само як і та, з якої заплановано шити жакет.

Ліф і рукава вкорочено порівняно з оригіналом, а по їх краю додано асиметричні оборки з зустрічними складками.






2. ЕТАП - примірка і корекція

Після первинної збірки макету жакета (зметувальним швом) його було приміряно і оцінено проблеми посадки по фігурі. У відповідних місцях деталі викрійки з тканини корегуємо (напр, забираємо глибше або відпускаємо припуски швів, підправляємо виріз пройми рукавів, довжину і форму нижнього краю оборок низу та рукавів).


В цьому випадку нееластична тканина, вузькі рукава і приталений силует сильно обмежили можливість рухати руками (що було неприйнятним для танців), тому також язмінила контур верхньоро рельєфного краю рукава, зробивши рукав менш притягнутим до тіла.






3. ЕТАП - викроювання оригіналу

    Для викроювання деталей оригінального виробу ми уже будемо використовувати не викройку, перемальовану з журналу, а вивірений і припасований по фігурі макет.

    По закінченню корекцій розпорюємо макет на окремі деталі та відпрасовуємо їх. Розкладаємо деталі макету на тканині, з якої будемо шити жакет та робимо розкрій. При виготовленні одягу у такий спосіб ми можемо досягти оптимальної посадки по фігурі не ризикуючи зіпсувати тканину у випадку невдалої початкової викрійки.




В деталях макета уже присутні потрібні припуски, тому кроїмо по  їх контуру. Зверніть увагу на фрагмент тканини, доданий по викату рукава ((деталь вгорі ліворуч), ця добавка забезпечила можливість нормально рухати руками).

Вигляд готового жакета в різних ракурсах:







А це фото в костюмі з івенту:

Персонажі Мораг та Грем Маккрімони з острову Скай, Шотландія). Зверніть увагу - Грем одягнений в справжній великий кілт!



 Відповідно до стилю епохи, у жакета завищена лінія талії, приталений лиф і пишний низ. На талію під спідницєю зафіксована подушечка, яка піднімає її боки.

Рукави оздоблено мереживом в тон і чорними осамитовими стрічками.

Жакет пошитий з вовняної тартанової тканини та доповнений сашем (жіночим пледом).






І наостанок - маленький бонус!

    Якщо Ви любите шити чи хочете цьому навчитися,  ця книга буде корисною. Як для досвідчених, так і для початківців:



Немає коментарів:

Дописати коментар

Виготовлення ляльки-гольниці (майстер-клас)

    В цьому дописі я демонструю процес виготовлення двох інтер'єрних ляльок-гольниць. Основою композиції стали поясні порцелянові ляльки...